Skuteczne tabletki na zapalenie gruczołu krokowego u mężczyzn

tabletki do leczenia zapalenia gruczołu krokowego

Problemom z prostatą towarzyszy silny zespół bólowy, inne objawy procesu zapalnego, co powoduje silny dyskomfort. Prawidłowo dobrane tabletki na zapalenie gruczołu krokowego pomogą szybko poradzić sobie z dyskomfortem, przedłużyć etap remisji w przewlekłej patologii.

Lista leków

Zapalenie gruczołu krokowego to stan zapalny gruczołu krokowego. Chorobie towarzyszy żywy obraz kliniczny, ale większość mężczyzn ignoruje niebezpieczne objawy, udaje się do lekarza z już zaawansowanymi postaciami choroby. Terminowa diagnoza i właściwe leczenie pomogą szybko poradzić sobie z problemem, uniknąć impotencji, niepłodności i innych niebezpiecznych konsekwencji.

W leczeniu zapalenia gruczołu krokowego stosuje się podejście zintegrowane: antybiotyki, środki przeciwbólowe, leki są stosowane w celu wyeliminowania skurczu i przywrócenia normalnego procesu oddawania moczu. Aby zapobiec nawrotom, należy przyjmować naturalne środki zaradcze, leki homeopatyczne, witaminy i immunomodulatory.

Antybiotyki

Na bakteryjną postać zapalenia gruczołu krokowego przepisywane są leki przeciwbakteryjne z grupy fluorochinolonów, tetracyklin i makrolidów. Mają zdolność przenikania do prostaty i gromadzenia się w jej tkankach.

Jeśli zapalenie gruczołu krokowego jest spowodowane przez gronkowce i paciorkowce, pomoże naturalny preparat, który zawiera ekstrakt z echinacei, dziurawca, lukrecji, nawłoci. Lek działa bakteriostatycznie na te patogeny, normalizuje funkcjonowanie gruczołu krokowego, zmniejsza ryzyko rozwoju gruczolaka prostaty, poprawia potencję i stan psycho-emocjonalny.

Ważny!Wszelkie napoje alkoholowe są przeciwwskazane podczas antybiotykoterapii. Konieczne jest zmniejszenie poziomu aktywności fizycznej, pamiętaj o przestrzeganiu reżimu picia - spożywaj co najmniej 1, 5 litra czystej wody dziennie.

Przeciwzapalny

Na tle zapalenia gruczołu krokowego przekrwienie zawsze występuje w narządach miednicy, co staje się przyczyną rozwoju procesów zapalnych. Naturalne leki pomogą poradzić sobie z dyskomfortem.

Opracowano nowy lek, którego tabletki zawierają 100 mg ekstraktu z prostaty, mają działanie przeciwzapalne, prostatotropowe. Lek skutecznie radzi sobie z obrzękiem gruczołu, przywraca funkcję wydzielniczą i poprawia napięcie mięśniowe ścian pęcherza moczowego. Jest przepisywany na przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, aby zapobiec zaostrzeniom. Schemat leczenia - 1 tabletka rano i wieczorem przez 30 dni, powtarzaj kurs co 6-12 miesięcy. Lek jest dobrze tolerowany przez pacjentów w różnym wieku, reakcje uboczne są rzadkie, jedyną wadą jest wysoka cena.

Przeciwbólowe

Zespół bólowy o różnym nasileniu jest jednym z głównych objawów zapalenia gruczołu krokowego, dlatego leki przeciwbólowe i przeciwskurczowe są jednymi z pierwszych przepisywanych podczas leczenia.

Ważny! Przy zaawansowanych postaciach choroby, silnym obrzęku, zespole silnego bólu, w terapii stosuje się leki hormonalne. Mimo dużej skuteczności leki te mają wiele przeciwwskazań i skutków ubocznych, dlatego należy je przyjmować pod stałą kontrolą lekarza.

Blokery alfa

Alfa-blokery są włączone do schematu leczenia każdej postaci zapalenia gruczołu krokowego. Rozluźniają mięśnie gładkie cewki moczowej, likwidują skurcze, co przyczynia się do lepszego odpływu moczu.

Ważny!Blokery adrenergiczne i środki zwiotczające mięśnie eliminują tylko nieprzyjemne objawy zapalenia gruczołu krokowego, a nie przyczynę jego rozwoju.

Immunomodulatory

Leki o działaniu immunomodulującym są przepisywane w celu stymulowania mechanizmów obronnych organizmu, zwiększenia skuteczności leczenia farmakologicznego.

Oprócz immunomodulatorów kompleksy witaminowe pomogą poprawić funkcjonowanie układu odpornościowego.

Homeopatyczny

Homeopatyczne, chińskie leki stają się coraz bardziej popularne w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego, chociaż skuteczność wielu z tych leków nie została udowodniona, można je kupić jedynie w specjalistycznych aptekach lub zamówić online.

Ważny!Jednym z pierwszych objawów zapalenia gruczołu krokowego jest problem z oddawaniem moczu, nocne pragnienie opróżnienia pęcherza. Jeśli rozpoczniesz leczenie na wczesnym etapie, możesz obejść się bez przyjmowania silnych leków, wyleczyć chorobę szybko i bez konsekwencji.

Jak wybrać właściwy?

Wybór leków zależy od postaci, ciężkości, rodzaju choroby, wieku pacjenta oraz obecności innych chorób przewlekłych. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z urologiem, aby przejść wszystkie niezbędne badania.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze leków:

  • leki przeciwbakteryjne są nieskuteczne wobec wirusów i grzybów, jeśli zapalenie gruczołu krokowego jest spowodowane chorobami przenoszonymi drogą płciową, lekarz może przepisać kilka leków;
  • niesteroidowych leków przeciwzapalnych nie należy pić z wrzodem, skłonnością do krwawień, ciężkimi patologiami nerek, wątrobą;
  • witaminy, homeopatia, leki naturalne - pomocnicze, ale nie podstawowe leki do leczenia zapalenia gruczołu krokowego;
  • niektóre leki powodują silny spadek ciśnienia krwi, dlatego należy je mierzyć codziennie o tej samej porze.

Główną zasadą podczas terapii jest ścisłe przestrzeganie instrukcji stosowania leków. Przekroczenie zalecanych dawek nie prowadzi do szybszego powrotu do zdrowia, ale prowokuje pojawienie się negatywnych reakcji.

Zapalenie gruczołu krokowego jest jedną z najczęstszych chorób męskich i jest coraz częściej diagnozowane u mężczyzn w średnim wieku. Przyczyny rozwoju choroby są różne, ale w każdym razie wymagane jest długotrwałe leczenie przy użyciu leków z różnych grup.